Sopot kursy walut

Jak wybrać najlepsze konto maklerskie?

Jak wybrać najlepsze konto maklerskie?

lis 30, 2018

W dzisiejszych czasach otworzenie konta maklerskiego zajmuje tylko kilka minut. Wystarczy do tego komputer z internetem. Być może twoje obecne konto w banku można rozszerzyć o rachunek inwestycyjny. Nie musisz nawet podpisywać dodatkowych umów.

 

Ponieważ jednak broker bierze bezpośredni udział w zakupie akcji, jego wybór musi być przemyślaną decyzją. Od tego zależy skuteczność twoich transakcji i zysk jaki osiągniesz. Czym musi się charakteryzować dobry rachunek, aby warto go było otworzyć? Najważniejszą sprawą jest prowizja, jaką broker potrąca od zakupu i sprzedaży akcji. Uznaje się, że prowizja nie powinna przekraczać 0, 5%. Ważne są również inne potrącenia na jakie możesz być narażony – sprawdź ile wynosi roczna opłata za prowadzenie rachunku i czy nie ma dodatkowych opłat np. za przelewy na inne konta. Upewnij się czy rachunek umożliwia ci przeprowadzanie transakcji w czasie rzeczywistym. Przydatny jest również dostęp do serwisu informacyjnego i wartościowych komentarzy analityków.

 

Pomoże ci to w planowaniu działań na giełdzie. Pamiętaj również, że dom maklerski, w którym otwierasz swój rachunek musi podlegać przepisom obowiązującym w danym kraju. Wybierz dom z odpowiednią kapitalizacją. W razie wahań rynków będziesz miał pewność, że pokryje on ewentualne straty. Poza tym zwróć uwagę na ubezpieczenie – broker, który ubezpiecza swoje konta inwestycyjne jest wart większej uwagi, niż ten który takiej możliwości nie oferuje. Bez względu na to czy zamierzasz inwestować w akcje zagraniczne czy rodzime, wybór domu maklerskiego to kluczowa sprawa. Dobry pośrednik gwarantuje ci, że skuteczność twoich transakcji wzrośnie, a dodatkowo unikniesz niepotrzebnych kosztów dodatkowych.