Sopot kursy walut

Jak wybrać dobre konto bankowe?

Jak wybrać dobre konto bankowe?

sty 21, 2019

Każdy z nas jest klientem któregoś z banków i każdy z nas chciałby, by jego konto bankowe dawało mu jak najwięcej korzyści. Jak wybrać dobre konto bankowe? Który bank oferuje najlepsze konta? Te pytania zadają sobie tysiące Polaków.

Dobre konto bankowe przede wszystkim nie generuje dla nas zbędnych kosztów. Najlepiej oczywiście wybrać darmowe konto bankowe, ale wówczas sprawdźmy, czy nie mamy do czynienia z żadnymi dodatkowymi kosztami. Samo bowiem konto może być darmowe, ale już opłata za kartę czy przelewy okazać się może przesadnie wysoka.

Wybierajmy konto bankowe zgodnie z naszymi potrzebami. Być może nie robimy często przelewów, nie korzystamy z polecenia zapłaty – zatem czy na pewno potrzebujemy takich opcji w naszej usłudze? Nawet jeśli narzędzia te są wliczone w cenę, a nie używamy ich na co dzień – sprawdźmy ofertę innego banku.

Dobry bank potrafi dopasować ofertę do naszych potrzeb. A my powinniśmy wybrać taką opcję, która odpowiada nam najlepiej. Sprawdźmy koszty obsługi kart, zobaczmy jaka jest prowizja za wypłaty w bankomacie, upewnijmy się jakie jest oprocentowanie środków na koncie.

Czynników jest zatem wiele. Wybierzmy te, które rzeczywiście mają dla nas znaczenie. Nie tylko te, które wyglądają atrakcyjnie w reklamach banków. Wówczas zauważymy, ile tak naprawdę pieniędzy udało nam się zaoszczędzić.