Sopot kursy walut

Elastyczny limit pożyczkowy

Elastyczny limit pożyczkowy

sty 18, 2019

Pożyczając niewielką ilość pieniędzy na krótki czas najczęściej nie jesteśmy w stanie przewidzieć niespodziewanych wydatków dodatkowych. Wystarczy awaria samochodu, pralki lub konieczność udania się z wizytą do dentysty, aby nasze zasoby pieniężne szybko uległy zmniejszeniu. W tego typu sytuacjach rzetelna firma pożyczkowa powinna gwarantować stałym klientom możliwość dobrania dodatkowej kwoty do wcześniej udzielonej pożyczki w ramach określonego limitu.

 

Zazwyczaj im częściej korzystamy z pożyczek w danej firmie, tym wyższy mamy limit na kolejne pożyczki. Bardzo często możemy też liczyć na rabaty związane ze zmniejszeniem odsetek. Wybierając pożyczkodawcę warto wziąć to pod uwagę, bo nigdy nie wiadomo, kiedy w budżecie domowym mogą pojawić się dodatkowe wydatki. Mając do dyspozycji odpowiednio wysoki limit pożyczkowy, a dodatkowo jeszcze opcję wydłużenia terminu spłaty naszych zobowiązań, możemy poczuć się w miarę komfortowo. Wiele zależy jednak od tego, z kim podpiszemy umowę pożyczkową.

 

Należy pamiętać, aby nie nadużywać zaufania firmy, która udzieliła nam pożyczki. Pozytywna historia kredytowa działa na naszą korzyść, ale trudności z dotrzymaniem terminu spłaty mogą mieć dla nas bardzo przykre konsekwencje. Za każdym razem, gdy nie mamy pewności, czy uda się spłacić zaciągnięty dług w terminie, najlepiej skontaktować się z pożyczkodawcą i zapytać o możliwość wydłużenia terminu spłaty. Prawdopodobnie poniesiemy za to dodatkową opłatę, ale lepsze to od trafienia do rejestru dłużników. Na rynku pożyczek konkurencja z każdym rokiem jest coraz większa. Nie powinniśmy mieć w związku z tym problemów ze znalezieniem takiej oferty, która zagwarantuje nam elastyczny limit pożyczkowy i umożliwi przesunięcie terminu spłaty, gdy zaistnieje taka potrzeba. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć, poszukać szczegółowych informacji na stronach internetowych firm pożyczkowych lub w porównywarkach ofert. Pieniądze najlepiej pożyczać mądrze i tylko tam, gdzie otrzymamy je na korzystnych dla nas warunkach.