Sopot kursy walut

Jak zrobić przelew na zagraniczne konto?

Jak zrobić przelew na zagraniczne konto?

sty 7, 2021

Przelewy bankowe to w obecnych czasach podstawowa forma wymiany gotówki. Przelewy krajowe są proste, szybkie i wymagają tylko podstawowych informacji o odbiorcy. Przelewy te są darmowe, płaci się jedynie za wykonywanie przelewu natychmiastowego, czyli takiego, który realizowany jest od razu, a pieniądze pojawiają się na koncie odbiorcy po około pięciu minutach. Czy tak samo wygląda sytuacja w przypadku realizacji przelewów zagranicznych?

Co potrzebujemy do przelewu zagranicznego?

Aby wykonać przelew zagraniczny potrzebujemy posiadać kilka niezbędnych danych o odbiorcy. Musimy posiadać podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko oraz adres, a także numer rachunku na który wykonujemy przelew. Warto pamiętać, iż ten numer musi być w formacie IBAN, czyli takim, kiedy to numer rachunku poprzedzony jest numerami krajowymi, w przypadku Polski jest to kod PL. Kolejne dane są również podstawowe, a zaliczamy do nich kwotę oraz walutę, a także odpowiedni tytuł przelewu. Potrzebna jest również informacja o banku odbiorcy, która zapisana jest w formie kodu SWIFT/BIC.

Jak zrobić przelew zagraniczny?

Robienie przelewów, również tych zagranicznych, jest w obecnych czasach czynnością bardzo prostą i niewymagającą szczególnych umiejętności. Najprostszą formą jest wykonywanie przelewów poprzez strony internetowe banków, a także dzięki aplikacjom bankowym. Większość z nich posiada odpowiednią sekcję dotyczącą przelewów zagranicznych lub też walutowych. W takim przypadku należy wyłącznie wypełnić wyjątkowe pola informacjami. Przelew na konto zagraniczne można także wykonać bezpośrednio w placówce banku, wtedy to formularz do przelewu dokładnie wypełni za nas pracownik banku. Ostatnią możliwością do wyboru jest infolinia banku. Przez telefon podajemy konsultantowi wszelkie dane potrzebne do wykonania przelewu. Obecnie zaleca się, aby tego typu transakcje przeprowadzać przesz Internet, co pozwala mieć pod ręką wszelkie potwierdzenia , a także pewność co do wprowadzanych danych.