Sopot kursy walut

Czym jest i jak działa doradztwo finansowe?

Czym jest i jak działa doradztwo finansowe?

lut 21, 2019

W Internecie można znaleźć mnóstwo informacji na temat ofert banków. Porównania ofert kredytowych na portalach finansowych czy coraz liczniejsze porównywarki pozwalają szybko sprawdzić podstawowe informacje o kredytach dostępnych w bankach. Jednak wybór dopasowanej, korzystnej oferty kredytowej wcale nie jest taki łatwy.

Uzyskanie kredytu jest znacznie łatwiejsze, gdy posiada się odpowiednią wiedzę dotyczącą zapisów stosowanych przez banki w umowach kredytowych. Szczególnie promocyjne oferty kredytów posiadają wiele dodatkowych zapisów, od których wypełnienia zależy to, czy wybór kredytu okaże się rzeczywiście korzystny. Jeśli chce się mieć pewność, że wybierze się wygodny w spłacie kredyt warto skorzystać z usług doradcy finansowego.

Jak wybrać doradcę finansowego?

Wybierając doradcę finansowego bardzo ważne jest pozyskanie, jak największej liczby informacji o specjaliście. Zawód doradcy finansowego nie jest uregulowany w polskim prawie. Oznacza to, że doradcą finansowym może tytułować się każdy kto podjął pracę w instytucji finansowej czy założył działalność gospodarczą i rozpoczął współpracę z bankami. Wybierając doradcę kredytowego kluczowe jest decydowanie się na doświadczonych specjalistów, którzy pracowali w instytucjach finansowych. Warto dokładnie sprawdzić czas działania firmy oferującej doradztwo finansowe, opinie klientów, stronę internetową firmy czy informacje o doświadczeniu zawodowym doradcy finansowego. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na usługi niezależnych doradców finansowych. Tacy specjaliści współpracują z różnymi bankami, co zwiększa ilość ofert kredytowych, z których może skorzystać klient.

Doradca finansowy pozwala oszczędzić czas

Przy szukaniu najbardziej korzystnych ofert kredytów doradca finansowy jest w stanie znacznie szybciej wybrać takie, które pozwalają skrócić czas, w którym klient pozyska kredyt. Wiedza o tym, które banki akceptują konkretne źródła uzyskiwania dochodów, zapewniają kredyty klientom mającym określoną zdolność kredytową pozwala w krótszym czasie znaleźć bank, który udzieli kredytu na określonych warunkach wybranej osobie czy firmie.