Sopot kursy walut

Doradca kredytowy – na czym w rzeczywistości zarabia i czy warto korzystać z jego usług?

Doradca kredytowy – na czym w rzeczywistości zarabia i czy warto korzystać z jego usług?

maj 2, 2020

Pędząca rzeczywistość i wszechobecne wydatki sprawiają, że coraz więcej osób zainteresowanych jest kredytem, jednak oferta banków jest tak bogata i obwarowana tyloma ograniczeniami, że samemu bardzo trudno jest znaleźć odpowiednie rozwiązanie kredytowe. Dlatego też korzysta się dość powszechnie z usług doradców, jednak na czym zarabia doradca kredytowy i czy warto korzystać z jego usług, ufając mu?

Doradca kredytowy – co robi? Na czym zarabia doradca kredytowy?

Doradca kredytowy to osoba, która ma za zadanie znaleźć dla nas najlepszą ofertę kredytu, dopasowaną do naszych możliwości i sytuacji życiowej i zawodowej. Zasady współpracy z nim są zazwyczaj bardzo proste. My przychodzimy do niego, podając mu wszystkie istotne z punktu widzenia banków dane, a on przygotowuje dla nas ofertę kredytu, która teoretycznie powinna być dla nas najlepsza. Korzystanie z usług doradców kredytowych to często spora oszczędność czasu.

Na czym zarabia doradca kredytowy i czy warto mu ufać?

Wiele osób ma jednak wątpliwości co do tego, czy powinno się korzystać z usług doradcy. Prawda jest taka, że zarabia on na swoich klientach, gdyż za załatwienie danemu bankowi klienta otrzymuje sowite wynagrodzenie, które jest zależne od wysokości udzielonego kredytu. Z tego powodu część osób nie ufa doradcom kredytowym, jednak nie powinno się iść w takie uogólnienia.

Wśród przedstawicieli tego zawodu jest wiele osób solidnych, którzy niezwykle skrupulatnie dobierają najlepszą ofertę, dzięki czemu można oszczędzić wiele czasu i nerwów.

Przed skorzystaniem z oferty doradcy warto jest jedynie rozeznać się przy pomocy Internetu, jaką ma on opinię wśród tych, którzy skorzystali z jego usług, a jeżeli do tego pracuje on nie na własną rękę, lecz reprezentuje jedną z wielu firm oferujących doradztwo kredytowe, warto poznać opinie o samej formie – na przykład te wystawiane przez bieżących i byłych pracowników. Jest to cenne źródło informacji, które pozwoli ustalić, czy aby dana firma nie wymusza na swoich pracownikach jak największej wydajności za wszelką cenę, polegającej na realizowaniu często mało realnych planów sprzedażowych.

Doradca kredytowy może być bardzo pomocny i pomoże zaoszczędzić nam sporo czasu i nerwów, jeżeli wybierzemy go z głową.