Sopot kursy walut

Kim jest doradca kredytowy i czy warto korzystać z jego usług?

Kim jest doradca kredytowy i czy warto korzystać z jego usług?

kwi 30, 2020

Oferty banków w zakresie kredytów zmieniają się niezwykle dynamicznie. Jednocześnie, jak nigdy wcześniej, mnożą się rozmaite wymagania i kruczki, które utrudniają lub nawet uniemożliwiają zaciągnięcie kredytu. Dla osoby mało doświadczonej w tematyce finansów znalezienie kredytu to droga przez mękę. Dlatego też tak wiele osób korzysta z usług doradców, jednak czym się zajmuje doradca kredytowy i czy warto skorzystać z jego usług?

Kim jest doradca kredytowy i jakie musi posiadać kwalifikacje?

Jeszcze niedawno doradcą kredytowym mógł zostać praktycznie każdy, jednak po wejściu w życie ustawy o kredytach hipotecznych doradcy muszą spełnić ścisłe wymagania i być zatwierdzeni, a do tego są oni pod kontrolą Komisji Nadzoru finansowego.

Doradca kredytowy świadczy usługi polegające na odnalezieniu dla danej osoby kredytu. Który będzie dopasowany do jej możliwości finansowych i sytuacji życiowej. Posiadając dane o naszych dochodach, wydatkach i ogólnej sytuacji życiowej i zawodowej doradca dobiera ofertę najbardziej odpowiednią w danej sytuacji.

Czym się zajmuje doradca kredytowy oraz czy można zaufać doradcy kredytowemu?

To, czym się zajmuje doradca kredytowy, to więc także śledzenie wszystkich ofert obecnych na rynku i koniecznych wymagań. Musi się on też orientować w przepisach. To, jak orientuje się on w ofertach kredytów i wszystkich związanych z nim niuansach, świadczy o jego profesjonalizmie.

Co do tego, czy warto korzystać z usług doradców kredytowych, wiele osób ma wątpliwości. Prawda jest taka, że doradca zarabia na nas prowizję, a więc teoretycznie nie działa w naszym interesie, jednak wyjątki często się zdarzają, a oszczędność czasu i nerwów dzięki skorzystaniu z jego usług jest spora.

Mimo to warto jednak zachować ostrożność i być dociekliwym, zawsze dokładnie analizując kredyt, który zostaje nam przez niego podsunięty, gdyż podjętej decyzji praktycznie nie da się już zmienić.

Chcąc skorzystać z usług dobrego i solidnego doradcy, najlepiej jest po prostu odnaleźć takiego, który ma dobrą opinię wśród obecnych i byłych klientów, co nie jest trudne do sprawdzenia, gdyż fora i media społecznościowe dają olbrzymie możliwości w zakresie szybkiego zorientowania się w poziomie satysfakcji z jego usług.