Sopot kursy walut

IP to nic skomplikowanego

IP to nic skomplikowanego

lut 14, 2017

Wielu użytkowników sieci internetowej zadaje sobie pytanie „Jaki mam numer IP?”. Jak się okazuje samo sprawdzenie IP nie jest dużym problemem, większy pojawia się w chwili, gdy próbujemy wyjaśnić, czyn ten numer tak naprawdę jest. Spokojnie – to nic skomplikowanego.

Czym jest adres IP?

Ludzie do identyfikacji używają dowodu osobistego lub innych dokumentów. Na podobnej zasadzie działają adresy IP – służą one do identyfikowania różnych urządzeń (np. komputerów lub telefonów), które są podłączone do sieci. Adres IP to unikatowy numer, który przypisywany jest do konkretnego połączenia, nie jest więc, jak wiele osób myśli, na stałe przypisany do danego komputera. Po rozłączeniu i ponownym połączeniu IP ulega zmianie.

Jak sprawdzić adres IP?

Czasem informacja o tym, pod jakim numerem IP jesteśmy w danej chwili widoczni w sieci jest nam potrzebna. Sposobów na sprawdzenie tego jest kilka. Możemy na przykład wpisać w menu start CMD, a następnie w oknie interpretera poleceń wpisać komendę ipconfig. Jeszcze prostsze jest skorzystanie z jednej z wielu stron internetowych, które taką informację nam podadzą, nie wymagając w zamian żadnych dodatkowych informacji, działań itd.