Sopot kursy walut

Gdy kupujesz, to oszczędzaj

Gdy kupujesz, to oszczędzaj

mar 29, 2022

Warto planować swój dzień, życie i warto planować zakupy. Dobra metoda, bo jeśli gotujesz, to zaplanuj, co chcesz w tym tygodniu gotować, sprawdź co masz u siebie pod ręką i zrób listę uzupełnień. Możesz, to zrobić na kartce lu specjalnie założonym zeszycie, żeby później sobie porównać np. ceny i ilości zakupów. Utwórz w grupy potrzebne zakupy dzieląc je w kategoriach (np. owoce, warzywa, nabiał, konserwy). Z taką listą będziesz się sprawniej poruszał w sklepie i oszczędzisz czas. A czas, jak wiadomo, to też pieniądz. Oczywiście nie ograniczaj się tylko do produktów spożywczych. Z taką domową listą zakupów powinni być zapoznani wszyscy domownicy. Powinno się ją umieścić w widocznym miejscu albo aplikacji telefonicznej etc.

Jeśli jakiś produkt się skończy, np. płyn do naczyń, balsam, krem czy filtry do kawy naczyń, to powinno na bieżąco dodawać takie pozycje do listy. Pamiętaj, że kosmetyki, chemię gospodarczą czy artykuły spożywcze (np. konserwy, sok, makaron,  olej, ketchup), które możemy dłużej przechowywać powinniśmy kupować w dużych opakowaniach. Zawsze będziemy wówczas płacić mniej.  Ale też niektóre świeże produkty z krótszym terminem przydatności do spożycia warto kupować w większych porcjach, pod warunkiem, że umieścimy je w naszym zaplanowanym menu.

Warzywa, mięso oraz pieczywo możemy z kolei zamrozić, a część produktów zużyć w późniejszym terminie. Warto też korzystać z zakupowych aplikacji i różnych kuponów promocyjnych z promocyjnych akcji weekendowych na przykład. Naprawdę bardzo wiele sklepów ma swoje aplikacje mobilne, które informują o bieżących promocjach, jak i udostępniają opcję dodatkowych zdrapek, kuponów promocyjnych, nabijania punktów wymiennych, rabatów i programów lojalnościowych. Jak oszczędzać na zakupach warto więc wiedzieć i uczyć się tego nawyku. nawyk często powtarzany zostaje regułą i potem już samoczynnie będziemy reagować nawet nie spisując tak szczegółowej listy. Z początku dobry nawyk może jest i trudno wypracować, bo rządzą nami w jakiejś mierze złe nawyki, ale z czasem nam będzie rządził ten dobry nawyk – jak oszczędzać na zakupach.