Sopot kursy walut

Dochód z wynajmu mieszania to skuteczne zwiększenie szans- na kolejny kredyt.

Dochód z wynajmu mieszania to skuteczne zwiększenie szans- na kolejny kredyt.

kwi 30, 2019

W czasie wynajmu mieszkania- uzyskanie z niego dochód może być całkiem spory, dlatego z tego powodu też duża grupa Inwestorów decyduje się na powiększenie- swojego portfela poprzez zakup następnej nieruchomości pod wynajem.
Jednak obawiasz się jak, niektórzy Inwestorzy?- odnośnie do posiadania już pewnych zobowiązań finansowych w postaci kredytu. Formy zadłużenia mogącego obniżyć szansę na otrzymanie kolejnego?
Ależ chwileczkę, przecież: do wyliczenia zdolności kredytowej brane jest również pod uwagę przychody uzyskiwane z wynajmu.

Dochód z wynajmu w czasie analizy zdolności kredytowej przez bank

Zatem pozostaje udzielić odpowiedzi na następujące pytanie:
Czy dochód z wynajmu mieszkania zdolność kredytowa ma wpływ na ostateczną decyzję banku:?

Wiadomo, im więcej posiadasz stałych zobowiązań finansowych, tym mniejsza okazuje się (jest) Twoja zdolność kredytowa.
Musisz tutaj jednak pamiętać, o jednym: na jej poprawienie wpływają również wszystkie Twoje dochody, jakie osiągasz, w tym też dochód z wynajmu.
Dla banku stanowi (jest) to też dość ważna informacja oraz tych osób, które w najmie nieruchomości nieustannie upatrują okazji „Złotej Żyły”- własnego biznesu.
Większość banków sprawdzając dochody potencjalnego kredytobiorcy, bierze pod uwagę również dochód z wynajmu. Ważne, by były to przychody regularne, trwające nieprzerwanie od co najmniej 6 do 12 miesięcy, w zależności od polityki banku. Niektóre z banków podkreślają, że zysk z najmu nie może być wyłącznym źródłem dochodów, a jedynie dodatkowym przy umowie o pracę, czy innej formie zatrudnienia lub prowadzenia działalności.

Analiza dokonywana przez bank, na podstawie czego?

Dochód z wynajmu mieszkania zdolność kredytowa , a dokumentacja potrzebna dla banku- w Twojej sprawie: decyzji kredytowej udzielonego dla Ciebie.

Między innymi jako potencjalny inwestor musisz dostarczyć instytucji finansowej (bankowi) poniższe dokumenty:
-dokumentacja opisująca prowadzone przez Ciebie wynajem (dochód z wynajmu musi być odpowiednio udokumentowany, aby bank uwzględnił go), w szczególności chodzi o: rzeczywistych i regularnych wpływów z tytułu najmu,
– podpisana umowa najmu (zgłoszona we właściwym urzędzie skarbowym) oraz z dowodem odprowadzanie podatku z tego tytułu,
-dokument przedstawiający dochody, a wydatki, jakie obciążają Cię, czyli wynajmującego, podatek oraz opłaty za czynsz, w tym media (opłacane przez najemcę, niewynajmującego),
-wszelkie dokumenty potwierdzające opłacone podatki- w poprzednich okresach podatkowych
– dokumenty potwierdzające własność nieruchomości (aktu notarialny),

Reasumując krótko:
Bank do wniosku kredytowego, w którym chcesz wykazać przychody z najmu, może zażądać dodatkowych dokumentów: w postaci polis, odpisów z ksiąg wieczystych, informacji o poprzednich spłaconych zadłużeniach, czy wielkości – kosztorysu, kolejnej zakładanej inwestycji.
Warto mieć wszystko dosłownie udokumentowane na papierze, aby nie mieć niepotrzebnych problemów i być maksymalnie wiarygodnym kredytobiorcą.