Sopot kursy walut

Opinie o produktach z Amazona

Opinie o produktach z Amazona

lut 22, 2021

Recenzje i opinie to bardzo ważny element dla każdego sprzedawcy. Stanowią rzetelną ocenę danego produktu i są cenną wskazówką dla sprzedających, co jeszcze mogliby ulepszyć. Są także ważną informacją dla innych konsumentów. Recenzje znajdziemy także na Amazonie. Jak wyglądają biznes na Amazon recenzje oraz co zrobić, żeby mieć ich więcej?

Nielegalne praktyki

Do najbardziej nielegalnych działań polegających na uzyskiwaniu ocen należą: używanie własnego konta do wystawiania ocen, publikowania i edytowania recenzji, wysyłanie do kupujących próśb o usunięcie negatywnej opinii za inne korzyści, próśb o kontakt przed wystawieniem negatywnych opinii, zachęcanie do wystawiania pozytywnych ocen czy prośby o wystawianie ocen pozytywnych nawet jeśli nie znajdują one pokrycia w rzeczywistości.

Legalne narzędzia

Niezależnie od nielegalnych działań, na które nie ma przyzwolenia w serwisie Amazon, istnieje kilka legalnych narzędzi, które pomagają uzyskać recenzje w portalu. Warto zastanowić się nad ich użyciem i zastosować odpowiednią strategię dzięki której nasza firma zyska.
Takim w pełni legalnym narzędziem jest “Early Reviewer Program” – jego działanie opiera się na znalezieniu przez Amazon nabywców danego produktu, którzy są zainteresowani wystawieniem opinii dla danego produktu w zamian za uzyskanie kuponu Amazon wartego od jednego do trzech dolarów. Jest to rozwiązanie legalne i chętnie stosowane dla produktów, które nie uzyskały jeszcze żadnych ocen i opinii.
Innym rozwiązaniem jest zapisanie się do “Amazon Vine Program” – jest to dostępne dla sprzedawców zarejestrowanych w programie Brand Registry. Dzięki programowi możemy wybrać do pięciu produktów i uzyskać do trzydziestu recenzji od recenzentów Vine. Narzędzie to nie daje gwarancji uzyskania w pełni pozytywnych opinii ale dzięki temu uzyskamy sprawiedliwe oceny dla produktów, które wcześniej nie były oceniane.
Warto wspomnieć także o tym, że kupujący mogą wystawić ocenę bez pisania komentarza, jedynie wystawiając gwiazdki. Dzięki temu sam proces wystawiania oceny jest prosty i szybki.