lut 1, 2020
W wielu firmach, które mają bardzo sprecyzowany dress code, pracownicy są szkoleni z tego, w jaki sposób mają ubierać się do pracy, co mogą zakładać, a czego nie powinni. Jednak nie wszędzie istnieją opisujące to przepisy i nowozatrudnieni muszą sami odnaleźć styl, który będzie odpowiedni do pełnionej przez nich funkcji. Oto kilka podpowiedzi dla takich osób.
Biznesowy niezbędnik, czyli ubrania, które kojarzą się z profesjonalizmem
Na pewno nie popełnimy nietaktu, jeśli w firmie, w której mamy kontakt z klientami, będziemy ubierać się oficjalnie lub półoficjalnie, czyli np. postawimy na koszule, niekoniecznie białe i proste spodnie – nie jeansy. W dobrym tonie są również marynarki lub żakiety. Strój do biura damski może obejmować również spódnice – raczej ołówkowe do kolan, niż rozkloszowane i wzorzyste.
Dobór obuwia do pracy
Nawet najlepszy strój biurowy potrafią zepsuć źle dobrane buty. Warto kierować się zasadą, by miały one stonowany kolor i przede wszystkim – by zasłaniały całą stopę. Biuro to nie miejsce na sandały. Kobiety mogą dobrać buty na obcasie, jeśli nie przeciwwskazań ze strony firmy, jednak nie powinny być one niebotycznie wysokie.
Jakie ubrania są zabronione w pracy?
Nietrudno jest dobrać koszulę, czy żakiet, spódnicę lub spodnie, jeśli tylko pamięta się o tym, by miały odpowiednią długość i nie odsłaniały zbyt wiele ciała. Często profesjonalny wygląd rujnują jednak dodatki, takie jak zbyt duże kolczyki, brzęczące bransoletki, czy kolorowe okulary – rozpraszają one rozmówcę i odwracają jego uwagę od słów. W biznesowym looku nie ma też miejsca na fryzury wiatrem czesane i artystyczne niełady. Włosy powinny być spięte, lub starannie uczesane.
Słowo o makijażu w pracy
Biznesowy makijaż to taki, który przede wszystkim tuszuje niedoskonałości i w niewielkim stopniu poprawia urodę. Nie powinien on rzucać się w oczy ani przytłaczać, raczej sprawiać wrażenie, że wcale go nie ma. Warto nauczyć się techniki make up – no make up, która jest biurowym ideałem.
Najnowsze komentarze