Sopot kursy walut

Pierwsze usuwanie zarostu z twarzy

Pierwsze usuwanie zarostu z twarzy

kwi 4, 2017

Usuwanie zarostu twarzy jest codzienną czynnością którą wykonuje wielu mężczyzn. Aby odpowiednio zadbać o twarz i nie robić tego w sposób krzywdzący dla swojej cery, należy zaznajomić się z pewnymi zasadami dotyczącymi usuwania owłosienia z twarzy. Każdy mężczyzna powinien mieć ustalone pewne nawyki, dlatego już pierwsze golenie się powinno odbywać się wedle ściśle określonych zasad.

Pierwszym bardzo ważnym elementem golenia się jest nawilżanie skóry tak, aby zminimalizować ryzyko podrażnień podczas golenia. Najlepszym sposobem na golenie się jest robienie tego zaraz po wyjściu spod prysznica, ponieważ właśnie wtedy nawilżanie spowodowane ciepłą wodą zmiękcza zarost i zapewnia płynniejszy poślizg maszynki po twarzy. Następnie należy nałożyć żel do golenia i wmasować ten produkt do momentu aż wytworzy się piana. W tym momencie warto chwilę odczekać tak, aby preparat nałożony na twarz odpowiednio zmiękczył zarost. Bardzo ważnym w usuwaniu owłosienia z twarzy jest dobór odpowiedniego sprzętu. Jeżeli używamy maszynek jednorazowych lub wymiennymi ostrzami należy używać świeżego i oczyszczonego sprzętu, dobrze przystosowanego do usuwania nawet twardego zarostu. Należy sprawdzić ostrza, czy są one odpowiednio naostrzone, a także paski nawilżające.

Golenie twarzy powinno odbywać się lekkimi pociągnięciami, warto zdać się na samą maszynkę, która swoją ostrością usunie włosy, bez zbędnego dociskania do twarzy, ponieważ może to spowodować podrażnienia skóry.