Sopot kursy walut

Błonnik witalny czy tabletki?

Błonnik witalny czy tabletki?

lip 9, 2018

Błonnik występuje w wielu pokarmach, które jemy na co dzień, jednak w niektórych przypadkach to za mało. Wiele osób nie lubi warzyw i owoców, a jedzenie pełnoziarnistych produktów zbożowych sprawia im problem. Błonnik występowanie w naturze okazuje się niewystarczające i musimy sięgać po suplementy. Jakie wybrać?

Błonnik witalny

Na rynku dostępny jest błonnik witalny w proszku. Będzie to dobra opcja dla osób, które piją dużo koktajli i lubią jeść zupy, bo właśnie do tego typu dań najłatwiej będzie go dodać. Zazwyczaj zaleca się jedzenie około trzech łyżeczek błonnika witalnego dziennie, co nie jest problemem, bo nie ma on smaku, więc możemy po prostu dosypać go trochę do obiadu i niczym się nie martwić.

Błonnik w tabletkach

Inną opcją jest suplementowanie błonnika w tabletkach. W tym przypadku zazwyczaj wystarczy jedna tabletka dziennie, żeby nie martwić się zaspokojeniem zapotrzebowanie na ten składnik. Jest to opcja dla leniwych, którzy nie chcą pamiętać o dodawaniu proszku do jedzenia. Wystarczy połknąć rano tabletkę i można zapomnieć o błonniku na resztę dnia,