Sopot kursy walut

Zalety obrotu bezgotówkowego.

Zalety obrotu bezgotówkowego.

kwi 18, 2020

W ostatnich czasach obserwowany jest trend rezygnacji z pieniądza w jego jeszcze niedawno najpopularniejszej, materialnej formie. W wielu krajach, głównie tych wysokorozwiniętych, celem stało się stopniowe wyeliminowanie z obiegu pieniędzy w postaci fizycznej. Jak każde nowe rozwiązanie, obrót bezgotówkowy poza szeregiem korzyści niesie za sobą także różne zagrożenia.

 

Zważywszy na to, że technologia stale się rozwija, nie powinny one jednak specjalnie martwić i zniechęcać. Płatność zbliżeniowa coraz bardziej zyskuje na popularności. Rozpatrując pozytywy, należy przede wszystkim uwzględnić dużą wygodę i oszczędność czasu, jakie wiążą się z korzystania z płatności mobilnych. Rozwiązanie to pozwala uniknąć sytuacji, w których musimy zrezygnować z dokonania zakupu, ponieważ nie mamy przy sobie wystarczającej ilości gotówki. Wadą takiego rozwiązania jest m. in. brak anonimowości w tego typu transakcjach.

 

Wielu ludzi ceni sobie prywatność, a każda płatność mobilna zostaje udokumentowana w systemie. Spotyka się to z głosem sprzeciwu w środowiskach postulujących pozostanie w obrocie banknotów i monet. Jednakże posiadanie gotówki zawsze wiąże się z możliwością jej zgubienia, co w przypadku płatności mobilnych nie może mieć miejsca. Powinno się uwzględniać preferencje różnych ludzi, zatem każdy obywatel powinien mieć swobodę wyboru metody płatności, która jest dla niego najbardziej optymalna. Obrót bezgotówkowy to duże udogodnienie i bez wątpienia przyszłość płatności i każdy powinien mieć możliwość korzystania z tej opcji.