Sopot kursy walut

Spełnienie marzeń jako cel życia

Spełnienie marzeń jako cel życia

kwi 14, 2018

Nie ma w życiu nic bardziej interesującego niż marzenia. Marzenia to świetny temat do rozmowy, pisania książek, blogów, artykułów prasowych. Można zgłębiać wiedzę na ich temat godzinami, a jednak zawsze potrafią zaskoczyć. Często nigdy w życiu nie posądzilibyśmy o konkretne pragnienie pewnych osób, nawet jeśli je znamy. Opowiedzenie komuś o swoich marzeniach wymaga pewnego rodzaju zaufania. Zwykle dużego zaufania. Ponieważ takie wyznania mogą być różnie odbierane. Niektóre z naszych marzeń mogą wydawać nam się zbyt infantylne lub nierealne, żeby o nich mówić. Albo zbyt wygórowane by inni nie pomyśleli, ze jesteśmy próżni. Czy to jednak ma tak naprawdę znaczenie?

Otóż NIE.

Horacy Sarfin powiedział: ,,Gdyby marzycieli brać serio, musiano by wydatnie rozbudować Izby Wytrzeźwień.”
Marzyciele z inicjatywą to ludzie, którzy zmieniają świat. Swoimi decyzjami o podjęciu się konkretnych zadań, które komuś mogłyby się wydać zbyt ambitne próbują czegoś nowego, tworzą innowacyjne rozwiązania, stają się wzorem wytrwałości i wiary we własne możliwości dla przyszłych pokoleń. To od nich dzieci osób, które wcześniej je wyśmiewały uczą się jak marzyć, jak spełniać swoje marzenia oraz jak nigdy się nie poddawać. A więc nabywają niezwykle ważną umiejętność życiową daną tak ograniczonej licznie osób w każdej społeczności na świecie, jaką tylko można sobie wyobrazić.
Jest to chyba wystarczający powód, aby zastanowić się nad swoim życiem i tym, co możemy zrobić, aby choć spróbować urzeczywistnić swoje sny 🙂