Sopot kursy walut

Opłacalna inwestycja – gdzie kupować Bitcoin?

Opłacalna inwestycja – gdzie kupować Bitcoin?

lip 12, 2023

Giełdy kryptowalut nie bez powodu cieszą się coraz większą popularnością, a kolejni inwestorzy zastanawiają się, gdzie kupić Bitcoin. Dzisiaj to właśnie kryptowaluty stanowią jeden ze sposobów zabezpieczenia środków. 

Dlaczego warto inwestować na giełdach kryptowalut?

Dyskusje na rynku kryptowalut nie słabną i nie ma w tym nic złego. O sieci Bitcoin mówi się coraz więcej, niezależnie od tego, czy w danym momencie kurs Bitcoina zyskuje lub traci na wartości. Wszystko bowiem wskazuje na to, że przy zakupie Bitcoina niezależnie od warunków po prostu zyskujesz. Dzisiaj kantor Bitcoin to miejsce, w którym inwestorzy nabywają środek do przechowywania siły nabywczej w czasie. Giełda kryptowalut staje się coraz bardziej atrakcyjna, ponieważ sam Bitcoin okazuje się w dłuższej perspektywie czasowej bardziej stabilną inwestycją niż zakup złota. Może i rynek kryptowalut  jest mniej stabilny od rynku złota, natomiast wszystkie odczyty pokazują wyraźnie, że to Bitcoin (mimo tych wahań) cały czas zyskuje na wartości. Zakup Bitcoina, jak podkreślają specjaliści z egera.com, jest bardziej opłacalny, ponieważ:

  • kryptowaluta nie ulega inflacji,
  • nie doszło rozwodnienia wartości przez papierowego Bitcoina (kontrakty ETF i CFD),
  • mimo wahań na rynku wzrost wartości Bitcoin nie ulega żadnej wątpliwości.

Zadbaj o swój portfel kryptowalut

Do zakupu Bitcoin warto jednak podejść z głową, odpowiedzialnie i w przemyślany sposób. Wraz z rosnącym zainteresowaniem sieć Bitcoina zaczęła się bardzo dynamicznie rozrastać. Nie każda platforma oferująca kupno Bitcoin jest równie atrakcyjna. Warto więc zakup Bitcoinów poprzedzić analizą dostępnych platform i wybrać tę, która oferuje najbardziej atrakcyjne warunki i wygodny proces zakupu.

Kup Bitcoin odpowiedzialnie

Do zakupu kryptowalut warto podejść bardzo konkretnie i sprawdzić, jak wypadają poszczególne platformy do kupna i sprzedaży Bitcoina pod względem:

  • tempa weryfikacji tożsamości oraz zaksięgowania wpłaty — niestety zdarzają się platformy, na których proces ten przebiega dość wolno, co zniechęca i irytuje wielu inwestorów;
  • szybkiej wymiany kryptowalut — nie brakuje miejsc, gdzie cały proces może przebiec naprawdę szybko, wygodnie, sprawnie i w pełni bezpieczni; warto wybierać miejsca, gdzie jeden proces rejestracji oddaje do Twojej dyspozycji kantor kryptowalut, giełdę kryptowalut i osobisty adres portfela Bitcoin;
  • prowizji — oczywiście zależy nam na jak najniższych, natomiast nie warto kierować się wyłącznie tym kryterium;
  • intuicyjności platformy i łatwego się po niej poruszania.