Sopot kursy walut

Wydruk mobilny – wygodne rozwiązanie dla mobilnych pracowników.

Wydruk mobilny – wygodne rozwiązanie dla mobilnych pracowników.

mar 18, 2021

Home office, czy praca w terenie?

Obecne czasy i ciągły postęp technologiczny nieustannie zmieniają postrzeganie ludzi na proces obsługi klienta. Przedsiębiorcy są coraz bardziej chętni, aby opuszczać zaciszne biura i wychodzić do klienta ze swoją ofertą. Praca zdalna, mimo, że kiedyś ledwo mieściła się w ludzkich wyobrażeniach, dziś dla wielu osób jest codziennością. Pracujemy na smartfonach, tabletach i laptopach, korzystając z serwerów firmowych umieszczonych w chmurach. Na swoje miejsca pracy najczęściej wybieramy własne domy, jednak coraz chętniej pracujemy również z ogrodów, czy parków miejskich. Jak zatem najlepiej przygotować się do pracy w terenie i z jakich narzędzi korzystać by sobie to ułatwić?

Czym jest chmura i jak wdrożyć druk mobilny

Najprościej mówiąc, to porównanie całej masy Internetu do nieba, gdzie Twoja firma i jej dane, zajmowałaby jedną, prywatną chmurę. Każdy z Twoich pracowników mógłby łączyć się z danymi firmowymi, za pomocą swojego urządzenia mobilnego, z dowolnego miejsca. Dzięki tej chmurce, Twoi pracownicy za pomocą aplikacji zainstalowanej na urządzeniach mobilnych, mogą przesyłać dokumenty do druku bezpośrednio do drukarki. Wykorzystanie takiego narzędzia ma wiele zastosowań, a także bardzo ułatwia i usprawnia komunikację chociażby pracowników zewnętrznych z biurem obsługi klienta.
Wdrożenie druku mobilnego w firmie jest banalnie proste, a niezwykle pozytywne w skutkach. Wystarczy dobre połączenie z Internetem i zainstalowanie na wszystkich urządzeniach firmowych odpowiedniej aplikacji, która umożliwia kontakt pomiędzy urządzeniem mobilnym, a drukarką właśnie za pomocą chmury. Aby otrzymać najlepszą jakość połączenia poleca się wykorzystanie oprogramowania zalecanego przez producenta drukarki.

Z punktu widzenia przedsiębiorcy wdrożenie druku mobilnego może przynieść wymierne korzyści w postaci między innymi zaoszczędzenia czasu i usprawnienia pracy kilku działów w firmie, a drukowanie dokumentów okaże się dużo prostsze i bardziej elastyczne.